Rodinný dům – 160 m2, pozemek 6.500 m2 (na pozemku je olivový, pomerančový a citrusový háj), 2 pokoje, 1 obývací pokoj s kuchyňským koutem, 1 koupelna, 2 technické místnosti, 1 větší pokoj v prvním patře.

S nákupem nemovitosti v Itálii pomůžeme jak jazykově tak i právně vše zařídit. Zajistíme také poprodejní servis – rekonstrukce, přihlášení na místní úřady, přihlášení elektřiny, vody, internetu, odpadů, zprostředkování mezinárodní přepravy, ostatní služby tlumočníka.

Nabízíme k prodeji rodinný dům na italském ostrově Sicílie ve středozemním moři. Nemovitost je v přízemí dispozičně řešená jako 3+kk, přičemž k tomu náleží ještě 2 větší technické místnosti a další 1 větší místnost v 1. patře. Nemovitost se nachází ve vesnici Santa Rita, která je 5 km vzdálená od menšího města Sommatino, ve kterém najdete veškerou občanskou vybavenost. Nabízený dům je určený k rekonstrukci, odhad rozpočtu na celkovou rekonstrukci, včetně nových technologií je 1.000.000 Kč. Na pozemku se nachází studna, ze které je možnost celý rok čerpat vodu. Elektřina v domě je původní.

Dům je výhodnou investiční příležitostí pro pronajímání turistům a nebo je také určen k celoročnímu i dovolenkovému bydlení. V blízkém Sommatinu se nachází Acquapark Conte, který je největším Acquaparkem na Sicílii. Z městečka Sommatino a i z vesnice Santa Rita se snadno a rychle napojíte na vybudovanou dálnici a můžete tak navštěvovat další krásná místa. V Sommatinu dále najdete zdravotní středisko, poštu, tři supermarkety, menší ochody jako je zelenina, drogérie, pekařství a desítky barů. Každý týden se v Sommatinu koná místní trh, kde najdete spoustu věcí od oblečení přes domácí potřeby až po ovoce, zeleninu a ryby od místních farmářů. V Sommatinu je také známý místní pivovar SEMEDORATO, kde se vyrábí velmi oblíbené pivo.

Na Sicílii jsou hned 4 mezinárodní letiště:

Catania (CTA) – největší, přímé lety z Prahy, z Katowic a Vídně. 

Palermo (PMO) – frekventované letiště na severu Sicílie, přímé lety například do Norimberka, Berlína nebo Wroclawi.

Trapani (TPS) – nejsnáze dostupné, přímé lety do Prahy.

Comiso (CIY) – nejmenší letiště, kam míří především lety ze západní Evropy. Ze Sommatina do hlavního města Palerma je to po dálnici 150 km, do Catanie je to po dálnici 130 km.

Nejbližším městem je Agrigento, které se rozkládá na Údolí chrámů, jedna z nejznámějších památek ostrova. Na oblém hřebeni tu Řekové pět století před Kristem postavili komplex chrámů, jejichž pozůstatky dodnes obdivují návštěvníci z celého světa. Agrigento se může také pyšnit úchvatnými plážemi s bílými kameny. Sicílie láká turisty z celého světa po celý rok. Na největším ostrově Středozemního moře se můžete vydat na nejvyšší činnou evropskou sopku, bloudit v uličkách horských vesnic nebo se procházet starobylými městy. Na Sicílii najdete i krásné písečné pláže a samozřejmě i kvalitní italskou kuchyni a výborné jídlo.

Cena: 80.000 EUR (cena je včetně DPH, daní, notářských poplatků, právního servisu a služeb geometra).