Řadový dům – 232 m2 , garáž – 48 m2, 1 kuchyň, 1 obývací pokoj, 4 pokoje, 1 komora, 2 podkroví, 1 terasa, 2 balkóny.

Nabízíme k prodeji dům o velikosti 232 m2 na italském ostrově Sicílie ve středozemním moři. V přízemí se nachází prostorná garáž o velikosti 48 m2 a také technická místnost pro nádrže na vodu. V prvním podlaží jsou všechny ostatní místnosti – 1 kuchyň, 1 obývací pokoj, 4 pokoje, 1 komora, 2 podkroví, 1 terasa, 2 balkóny. Z kuchyně a pokoje č. 2 je vstup na balkón. V obývacím pokoji jsou francouzská okna. V druhém podlaží se nachází dvě podkroví, další technická místnost a terasa.

Dům je vytápěn plynovým kotlem a je zde zavedena veřejná kanalizace. Měsíční poplatky za elektřinu (při denním využívání) jsou cca 30 euro, poplatky za odpad jsou kolem 25 euro/měsíc, vodné a stočné 0,25 eur/1m3.

 V Sommatinu se nachází Acquapark Conte, který je největším Acquaparkem na Sicílii. Z městečka Sommatino se snadno a rychle napojíte na vybudovanou dálnici a můžete tak navštěvovat další krásná místa. V Sommatinu dále najdete zdravotní středisko, poštu, tři supermarkety, menší ochody jako je zelenina, drogérie, pekařství a desítky barů. Každý týden se v Sommatinu koná místní trh, kde najdete spoustu věcí od oblečení přes domácí potřeby až po ovoce, zeleninu a čerstvé ryby od místních farmářů. V Sommatinu je také známý pivovar SEMEDORATO, kde se vyrábí velmi oblíbené pivo.

Na Sicílii jsou 4 mezinárodní letiště:

Catania (CTA) – největší, přímé lety z Prahy, z Katowic a Vídně. 

Palermo (PMO) – frekventované letiště na severu Sicílie, přímé lety například do Norimberka, Berlína nebo Wroclawi.

Trapani (TPS) – nejsnáze dostupné, přímé lety do Prahy. 

Comiso (CIY) – nejmenší letiště, kam míří především lety ze západní Evropy. 

Z každého letiště jsou autobusové linky do téměř každého města na Sicílii. Z letiště Catania je autobusový spoj přímo do Sommatina.

Nejbližším městem je Agrigento, které se rozkládá na Údolí chrámů, jedna z nejznámějších památek ostrova. Na oblém hřebeni tu Řekové pět století před Kristem postavili komplex chrámů, jejichž pozůstatky dodnes obdivují návštěvníci z celého světa. Agrigento se může také pyšnit úchvatnými plážemi s bílými kameny. Sicílie láká turisty z celého světa po celý rok. Na největším ostrově Středozemního moře se můžete vydat na nejvyšší činnou evropskou sopku, bloudit v uličkách horských vesnic nebo se procházet starobylými městy. Na Sicílii najdete i krásné písečné pláže a samozřejmě i kvalitní italskou kuchyni.

S nákupem nemovitosti v Itálii pomůžeme jak jazykově, tak i právně vše zařídit. Zajistíme také poprodejní servis – rekonstrukce, přihlášení na místní úřady, přihlášení elektřiny, vody, internetu, odpadů, zprostředkování mezinárodní přepravy, ostatní služby tlumočníka.

Cena: 95.000 EUR (cena je včetně DPH, daní, notářských poplatků, právního servisu a služeb geometra).